Partnerzy VIII Poznańskiego Forum Logistycznego

Partner główny:

Amazon - Stronę internetową Amazon.com uruchomiono w lipcu 1995 r. Firma wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m. in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, Amazon Web Services, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire i Amazon Echo. Amazon zatrudnia na świecie już ponad 300 tysięcy pracowników i nieustannie poszukuje każdego dnia nowych, wielkich szans oraz rozszerza istniejącą ofertę usług i produktów, aby wciąż być najbardziej zorientowaną na Klienta firmą na Ziemi.

Partnerzy finansowi:

TransGourmet to firma specjalizująca się w hurtowych dostawach dla hotelarstwa, gastronomii, firm cateringowych oraz ośrodków opieki społecznej. Jako kompleksowy dostawca oferuje szeroki asortyment towarów, obejmujący zarówno żywność, jak i pełne wyposażenie oraz urządzenia dla profesjonalnych kuchni i ośrodków zbiorowego żywienia. Precyzyjne planowanie, staranne pakowanie, perfekcyjna dostawa – to właśnie jest Transgourmet.

Still - Z tego, co założyciel firmy Hans Still rozpoczął w 1920 r. z dużą dozą kreatywności, przedsiębiorczości i jakości, powstał jeden z najbardziej innowacyjnych dostawców kompleksowych rozwiązań w zakresie wózków widłowych, ciągników oraz najnowocześniejszej techniki magazynowej i przyszłościowych usług. W dniu dzisiejszym ponad 8.000 wykwalifikowanych pracowników z działów rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisu uczestniczy w spełnianiu wymagań klientów na całym świecie. Kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa są wysokojakościowe produkty, które  sięgają od specyficznych dla danej branży kompleksowych rozwiązań dla dużych i małych przedsiębiorstw do wspomaganych komputerowo programów logistycznych do efektywnego zarządzania magazynem i przepływem materiałów.

Procter & Gamble to jedna z największych globalnych firm FMCG. Właściciel marek takich jak Pampers, Ariel, Vizir, Always, Olay, Bonux, Discreet, Naturella, Pantene, Head & Shoulders, Wella, Gillette, Braun czy Oral-B, oraz produktów luksusowych jak Hugo Boss, Lacoste, Valentino czy Dolce & Gabbana. W portfolio firmy znajduje się 25 miliardowych marek, czyli takich, które osiągają roczną wartość sprzedaży przekraczającą miliard dolarów. Przedsiębiorstwo  zatrudnia 127 tysięcy pracowników i dostarcza wysokiej jakości produkty konsumentom w ponad 180 krajach. Obecnie firma posiada fabrykę pieluszek Pampers na warszawskim Targówku, największy na świecie zakład produkujący maszynki do golenia i ostrza Gillette i Venus w Łodzi, oraz powstały w 2009 roku największy w Europie zakład produkujący kosmetyki do pielęgnacji skóry (m.in. Olay) w Aleksandrowie Łódzkim.

Dachser - jeden ze światowych liderów branży logistycznej. Model biznesowy firmy DACHSER opiera się na usługach logistyki transportowej i magazynowej, dostosowanych do wymagań klienta. Usługi te są świadczone przez dwa obszary biznesowe: DACHSER Road Logistics oraz DACHSER Air & Sea Logistics. W wyjątkowy sposób organizując pracę ludzi i systemów, DACHSER łączy wiele elementów w całość. Obecnie w Polsce w procesy przepływu towarów oraz informacji jest zaangażowanych 365 pracowników.

VOLKSWAGEN Group Polska - spółka będąca importerem sześciu marek: Volkswagen, Audi, ŠKODA, SEAT, Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Porsche. VGP działa w obszarze dystrybucji nowych samochodów, części zamiennych i akcesoriów oraz zapewnia spełnienie wymogów prawnych dla dopuszczenia ich do obrotu. Realizując misję, współpracuje z Autoryzowaną Siecią Dealerską i Autoryzowanymi Serwisami, które wspiera w zapewnieniu satysfakcjonującej opieki nad klientem.

Partnerzy merytoryczni:

Saint-Gobain - firma tworzy, produkuje i dystrybuuje materiały i rozwiązania mające ważny wpływ na jakość życia każdego z nas oraz na naszą wspólną przyszłość. Można je znaleźć wszędzie tam gdzie mieszkamy i żyjemy na co dzień np. w budynkach, w środkach transportu, a także w inwestycjach infrastrukturalnych oraz w wielu zastosowaniach przemysłowych. Zapewniają one komfort, wytrzymałość i bezpieczeństwo i stanowią odpowiedź na wyzwania naszych czasów, takie jak ekologiczne budownictwo, oszczędne gospodarowanie zasobami oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

 

SMART Project to firma doradcza działająca w obszarach logistyki, zarządzania projektami, Lean Management i analityki biznesowej. Prowadzi projekty z zakresu redukcji poziomu zapasów, poprawy jakości planowania i prognozowania, podnoszenia poziomu obsługi klienta oraz usprawnień procesu produkcyjnego. Posługuje się metodyką Prince 2 oraz najlepszymi praktykami rekomendowanymi przez Project Management Institute. Gwarantuje trwałość wprowadzanych zmian i usprawnień

Partnerzy rzeczowi:

PROMAG S.A. jako producent i integrator kompleksowego wyposażenia magazynowego wspiera swoich Klientów od ponad 35 lat na każdym etapie funkcjonowania przedsiębiorstwa w zakresie logistyki wewnętrznej.

Red Bull - Firmę Red Bull założył w połowie lat 80-tych ubiegłego wieku zainspirowany napojami funkcjonalnymi z Dalekiego Wschodu Dietrich Mateschitz. Stworzył on formułę napoju energetyzującego Red Bull i opracował unikalną koncepcję marketingową. Pierwszy napój energetyzujący Red Bull sprzedano w Austrii w dniu 1 kwietnia 1987 roku. Był to nie tylko początek nowego produktu, ale całkowicie nowej kategorii produktów. Obecnie Red Bull jest dostępny w 171 krajach, a do tej pory kupiono ponad 62 miliardy puszek tego napoju.

Lorenz Snack-World to niezależna firma rodzinna, jeden z wiodących graczy na europejskim rynku przekąsek. Sprzedaje chipsy, słone paluszki, chrupki, krakersy i orzeszki w ponad 80 krajach na całym świecie. Ich marki to między innymi: Crunchips, Saltletts, Monster Munch, Wiejskie Ziemniaczki, Just Chips, Curly, Peppies, NicNac’s.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. jest przewoźnikiem, który świadczy usługę przewozową zgodnie z poleceniem organizatora komunikacji miejskiej - Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Do zadań przedsiębiorstwa należy: zarządzanie taborem, utrzymanie infrastruktury torowo-sieciowej, utrzymanie przystanków tramwajowych, przewozy wąskotorową Kolejką Parkową „Maltanka" oraz obsługa linii turystycznych w sezonie letnim, a także prowadzenie Stacji Kontroli Pojazdów.

Hotel Inter Szablewski *** to 3 – gwiazdkowy hotel położony w wyjątkowych okolicznościach przyrody, 25 km od Poznania. W otoczeniu lasów i jezior Wielkopolskiego Parku Narodowego, czeka na gości miejsce szczególne, gdzie czas płynie wolniej, a piękne widoki i bezpośrednie obcowanie z naturą sprzyjają wypoczynkowi niezależnie od pory roku.  Obiekt położony tuż nad jeziorem Łódzko-Dymaczewskim jest idealnym miejscem do organizowania konferencji, imprez integracyjnych, niezapomnianych uroczystości rodzinnych czy indywidualnego wypoczynku. Hotel Inter Szablewski *** to idealne miejsce do organizacji spotkań biznesowych oraz szkoleń pracowników. Spokojna i cicha atmosfera sprzyja pracy wymagającej skupienia, a szereg atrakcji dodatkowych pozwala na błogi relaks po ciężkim dniu.

Paweł Filipowicz Produkcja Filmowajak mówi o sobie: "Nie rozstaję się z kamerą, filmuję właściwie od dziecka. Film i telewizja to moja pasja i sposób na życie." Poza tym interesuje się motoryzacją i lotnictwem.