Partnerzy VII Poznańskiego Forum Logistycznego

Partnerzy VIII Poznańskiego Forum Logistycznego zostaną ujawnieni już wkrótce! W zeszłym roku wspierali nas:

Partner główny:

Amazon - Stronę internetową Amazon.com uruchomiono w lipcu 1995 r. Firma wyznaje cztery zasady przewodnie: koncentrację na kliencie, a nie na konkurencji, pasję do innowacyjnych rozwiązań, zaangażowanie na rzecz doskonałości operacyjnej oraz myślenie długofalowe. Amazon jako pierwszy na świecie zaoferował m. in. następujące produkty i usługi: opinie klientów, zakupy za pomocą jednego kliknięcia, spersonalizowane rekomendacje, Prime, Fulfillment by Amazon, Amazon Web Services, Kindle Direct Publishing, Kindle, tablety Fire, TV Fire i Amazon Echo. Amazon zatrudnia na świecie już ponad 300 tysięcy pracowników i nieustannie poszukuje każdego dnia nowych, wielkich szans oraz rozszerza istniejącą ofertę usług i produktów, aby wciąż być najbardziej zorientowaną na Klienta firmą na Ziemi.

Partnerzy finansowi:

Still - Z tego, co założyciel firmy Hans Still rozpoczął w 1920 r. z dużą dozą kreatywności, przedsiębiorczości i jakości, powstał jeden z najbardziej innowacyjnych dostawców kompleksowych rozwiązań w zakresie wózków widłowych, ciągników oraz najnowocześniejszej techniki magazynowej i przyszłościowych usług. W dniu dzisiejszym ponad 8.000 wykwalifikowanych pracowników z działów rozwoju, produkcji, sprzedaży i serwisu uczestniczy w spełnianiu wymagań klientów na całym świecie. Kluczem do sukcesu przedsiębiorstwa są wysokojakościowe produkty, które  sięgają od specyficznych dla danej branży kompleksowych rozwiązań dla dużych i małych przedsiębiorstw do wspomaganych komputerowo programów logistycznych do efektywnego zarządzania magazynem i przepływem materiałów.

Pepco – europejska sieć dyskontów, oferująca odzież dla całej rodziny oraz produkty dla domu. W Polsce rozwija się dynamicznie od kilkunastu lat. Pepco, w tym okresie stało się najpopularniejszym sprzedawcą odzieży dziecięcej oraz wiodącym dostawcą artykułów dekoracyjnych. Przedsiębiorstwo posiada ponad 1000 sklepów w całej Europie, w których zatrudnia ponad 9000 pracowników, a wśród nich 450 osób w centrali w Poznaniu. Firma poprzez lata swojej pracy została wielokrotnie nagrodzona wyróżnieniami takimi jak: „Super Marka”, „Gwiazda Obsługi Klienta”, „Diamenty Forbesa” oraz „Retailers’ Awards”

Procter & Gamble to jedna z największych globalnych firm FMCG. Właściciel marek takich jak Pampers, Ariel, Vizir, Always, Olay, Bonux, Discreet, Naturella, Pantene, Head & Shoulders, Wella, Gillette, Braun czy Oral-B, oraz produktów luksusowych jak Hugo Boss, Lacoste, Valentino czy Dolce & Gabbana. W portfolio firmy znajduje się 25 miliardowych marek, czyli takich, które osiągają roczną wartość sprzedaży przekraczającą miliard dolarów. Przedsiębiorstwo  zatrudnia 127 tysięcy pracowników i dostarcza wysokiej jakości produkty konsumentom w ponad 180 krajach. Obecnie firma posiada fabrykę pieluszek Pampers na warszawskim Targówku, największy na świecie zakład produkujący maszynki do golenia i ostrza Gillette i Venus w Łodzi, oraz powstały w 2009 roku największy w Europie zakład produkujący kosmetyki do pielęgnacji skóry (m.in. Olay) w Aleksandrowie Łódzkim.

Dachser - jeden ze światowych liderów branży logistycznej. Model biznesowy firmy DACHSER opiera się na usługach logistyki transportowej i magazynowej, dostosowanych do wymagań klienta. Usługi te są świadczone przez dwa obszary biznesowe: DACHSER Road Logistics oraz DACHSER Air & Sea Logistics. W wyjątkowy sposób organizując pracę ludzi i systemów, DACHSER łączy wiele elementów w całość. Obecnie w Polsce w procesy przepływu towarów oraz informacji jest zaangażowanych 365 pracowników.

Farmada Transport w oparciu o znajomość rynku lokalnego oraz wieloletnie doświadczenie oferuje wysoką jakości serwisu zgodną z zasadami określonymi w DPD. Zapewnia bezpieczeństwo w transporcie leków tworząc wartość dodaną dla Klientów. W strukturze Farmady wydzielono trzy obszary: Obszar operacyjny odpowiedzialny za bieżące funkcjonowanie transportu, zabezpieczający możliwość wykonania usług, Obszar wsparcia transportu odpowiedzialny za usprawnianie procesów transportowych oraz nadzorujący rozwiązania wspierające zarządzanie obszarem serwisu transportowego, a także Obszar projektowo-zarządczy odpowiedzialny za prawidłowe wykorzystanie zasobów i koordynację działań pomiędzy obszarami.

FM Logistic rozpoczęło swoją działalność w Polsce, w 1995 roku, budując pierwszą platformę w Mszczonowie, gdzie do dzisiaj mieści się główna siedziba firmy. Firma zatrudnia w Polsce około 2.700 osób, co czyni ich jednym z największych pracodawców w sektorze TSL. Do dyspozycji Klientów mają w sumie ponad 0,5 miliona m2 powierzchni magazynowych i produkcyjnych. Są także jednym z najważniejszych graczy na rynku transportu i dystrybucji, posiadając do dyspozycji flotę liczącą ponad 2200 pojazdów, poruszających się na trasach krajowych i międzynarodowych

Partnerzy merytoryczni:

Bridgestone – największy na świecie producent opon, a także innych wyrobów gumowych. Przedsiębiorstwo zatrudnia ponad 140000 osób na całym świecie, posiada 178 fabryk w 25 krajach, w tym 2 w Polsce – w Poznaniu oraz Stargardzie. Przypuszcza się, że nawet co piąte auto na naszej planecie jeździ na oponach sygnowanych logo Bridgestone. Filozofia przedsiębiorstwa opiera się na słowach jego założyciela: „Służyć społeczeństwu najlepszą jakością” poprzez integralność, pracę zespołową, gruntowne planowanie oraz podejmowanie decyzji na podstawie zweryfikowanych obserwacji.

SMART Project to firma doradcza działająca w obszarach logistyki, zarządzania projektami, Lean Management i analityki biznesowej. Prowadzi projekty z zakresu redukcji poziomu zapasów, poprawy jakości planowania i prognozowania, podnoszenia poziomu obsługi klienta oraz usprawnień procesu produkcyjnego. Posługuje się metodyką Prince 2 oraz najlepszymi praktykami rekomendowanymi przez Project Management Institute. Gwarantuje trwałość wprowadzanych zmian i usprawnień

Solaris Bus & Coach S.A. to przedsiębiorstwo rodzinne, którego założycielami i właścicielami są Solange i Krzysztof Olszewscy. Firma jest europejskim liderem w zakresie produkcji nowoczesnych pojazdów komunikacji publicznej: autobusów, trolejbusów i tramwajów. Od momentu uruchomienia produkcji w 1996 roku fabrykę w Bolechowie pod Poznaniem opuściło już blisko 15 000 pojazdów. Jeżdżą one po drogach 32 krajów. Połączenie wizji i doświadczenia właścicieli przedsiębiorstwa z entuzjazmem młodej załogi pozwoliło stworzyć firmę, która wytycza trendy w swojej branży. Solaris jest czołowym producentem w Europie w zakresie projektowania i budowy autobusów z napędem elektrycznym. Nowy Solaris Urbino 12 electric został wybrany „Autobusem Roku 2017”.

Partnerzy rzeczowi:

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Poznaniu Sp. z o.o. jest przewoźnikiem, który świadczy usługę przewozową zgodnie z poleceniem organizatora komunikacji miejskiej - Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu. Do zadań przedsiębiorstwa należy: zarządzanie taborem, utrzymanie infrastruktury torowo-sieciowej, utrzymanie przystanków tramwajowych, przewozy wąskotorową Kolejką Parkową „Maltanka" oraz obsługa linii turystycznych w sezonie letnim, a także prowadzenie Stacji Kontroli Pojazdów.

Hotel Inter Szablewski *** to 3 – gwiazdkowy hotel położony w wyjątkowych okolicznościach przyrody, 25 km od Poznania. W otoczeniu lasów i jezior Wielkopolskiego Parku Narodowego, czeka na gości miejsce szczególne, gdzie czas płynie wolniej, a piękne widoki i bezpośrednie obcowanie z naturą sprzyjają wypoczynkowi niezależnie od pory roku.  Obiekt położony tuż nad jeziorem Łódzko-Dymaczewskim jest idealnym miejscem do organizowania konferencji, imprez integracyjnych, niezapomnianych uroczystości rodzinnych czy indywidualnego wypoczynku. Hotel Inter Szablewski *** to idealne miejsce do organizacji spotkań biznesowych oraz szkoleń pracowników. Spokojna i cicha atmosfera sprzyja pracy wymagającej skupienia, a szereg atrakcji dodatkowych pozwala na błogi relaks po ciężkim dniu.

Paweł Filipowicz Produkcja Filmowajak mówi o sobie: "Nie rozstaję się z kamerą, filmuję właściwie od dziecka. Film i telewizja to moja pasja i sposób na życie." Poza tym interesuje się motoryzacją i lotnictwem.